Всё о цветах • Просмотр темы - Как вырастить хурму в северных регионах Украины

Cамый дружелюбный украинский форум о цветах и комнатных растениях
обсуждение самых различных цветоводческих вопросов...

Доска объявлений
Текущее время: Чт мар 28, 2024 6:55 pm

Часовой пояс: UTC + 2 часа


 200-241-376  info@uainfo.com.ua
Реклама на форуме - 30 грн в неделю. Открытие нового раздела или баннер в верхней части сайта размером 468х60


Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 4 ] 
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: Сб ноя 23, 2019 6:59 pm 
Не в сети

Зарегистрирован: Чт июл 02, 2009 11:22 am
Сообщения: 342
Для посадки садженців хурми найсприятливіший час це весна, коли садженець почав пробуджуватися. Вососени саджанець можна копати після природного листопаду, щоб рослина перейшла в стан покою. Восени саджанець краще прикопати повністю, місце прищепи необходімо заглибити на 15-20см., а весною необхідно висадити на постійне місце.

Яке місце вибрати для посадки хурми?
Хурма віргінська потребує глибоких, важких,суглинистих вологомістських ґрунтів, забезпечених достатньою кількістю гумуса (враховуючи грубий гумус - соломисті рештки рослин) заболочених ґрунтів не витримує, добре росте на кам’янистих ґрунтах , піщані ґрунти придатні в меншій мірі через низьку вологоємкість. Взагалі хурма потребує кислих ґрунтів. Хурма віргінська Persimmon American сформувалася на вологих грунтах переважно з нейтральною реакцією і навіть з кислою. Віргінську хурму влаштовують ґрунти з ph(5-8). Хурма віргінська може рости навіть на солонцях до ph 8.

Зимостійкість (морозостійкість) хурми може значно змінюватись від багатьох факторів (умови вирощування,вологість повітря та ґрунту, біоритми та інше). Вирощування хурми віргінської в затінку значно знижує врожайність дерева та морозостійкість. Хурма віргінська активно зкидає гілки, які потрапили в тінь, хурма кавказька утворює значно більш густу крону. Засуха впродовж вегетації також значно знижує врожайність, смакові якості ягод, та особливо зимостійкість. Пересушена влітку рослина має шанс успішно висохти (вимерзти) взимку. Підвищує опір пересадженої рослини до дуже низьких температир взимку захист рослин від вітру, прямого сонячного проміння (сонячні опіки). Зимою ( мінус 10 градусів по цельсію в затінку) на сонці в тиху безвітряну погоду кора хурми прогрівається до плюс 30 градусів за цельсієм, сонце ховається за хмару, вдбувається різке переохолодження.
Для характеристики багаторічних рослин є два дуже важливих показника це морозостійкість і зимистійкість. Їх садовод-аматорі інколи плутать. Морозостійкість визначається в лабораторних умовах. Зимостійкість це показник коплексний – здатність рослини витримати несприятливі умови взимку (враховуючи несприятливі умови впродовж вегетаційного періоду).

При доборі хурми необхідно звернути увагу на мікроклімат за місцем знаходження вашого саду, та створення штучного мікроклімату , підвищення САТ (сума активних температур, має суттєвий вплив на морозостійкість), вологість ґрунту. Пересадка садженців є дуже відповідальною справою. Корнева система хурми при пошкоджені повільно поновлюється, хурма є культурою яка важко укорінюється. Отримавши садженець восени, садовод може: прикопати повністю місце щеплення має потрапити на глибину призно 20см., або прикопати корінь в погрібі. А весною, коли почне вегетацію виноград, висадити хурму на постіне місце (бажано заглибити місце щеплення на 10-15 см). Якщо не заглибити місце щеплення, садовод буде змушений постійно землею підгортати стовбур рослини на висоту20-30см.(грунт необхідно брати з іншого місця, не з під дерева). За вітсутності сніга хурма може вимерзти до рівня грута(снігу). В одній з груп лунають наполеглеві рекомендації не заглиблювати місце щеплення, без належною аргументації. На думку Василя Прокоповича, заглиблений стовбур з часом доукорінеться. Категорично не можна заглиблювать місце щеплення у яблуні на клонових підщепах (Парадизка, інший вид) культуний сорт переходить на власне коріння і втрачаються всі переваги підщепи (перенесення цього явища на хурму ???!). Інший варіант садженець отриманий восени висадити в постійне місце, заглибиши місце щеплення на 10-15 см., якнавище підгорнути садженець землею. Прикрити хурму від вітра і головне сонця, влаштувавши курінь. Для укриття, використати очерет рогіз, гілля. Використання штучних плівок та спанпонда може призвести до різкого перегріву вдень, використання пінопласту до зайвої вологості і підпрівання. Рослина не кіт і не собака. Для рослини вкрай шкідливі різкий перегрів, а потім таке ж стрімке охолодження. Будь-яка конструкція надземного укриття не підвищує темпиратуру вночі навіть на один градус.
В посадкову яму бажано внести певну кількість перегною сипця або компосту( можна в яму прикопати грубі соломисті матеріали раслинні рештки та наприклад подрібнені гілки ), з мінеральних добрив можна внести простий суперфосфом до одного кілограма, не перемішуючи з землею на відстані 30-40см. від коренів садженця, як це робиться при заклаці плантації волошського горіха. Фосфорні добрива в грунті не переміщуються, карбонова кислота буде активізувати фосфорне добриво, а корені їх засвоювати. Корені садженця мають бути оброблені болтушкою з глинистого грунту (на момент викопки садженця) з додаванням свіжого коровяка 500гр. на 10 літрів болтушки.

Весною (або коли бруньки почали проростати) бажано провести підживлення для розгону рослини (раз на один-два тижня) по листю амофосом пів сірникової коробки плюс сірникову коробочку мочевини на десять літрів води, можна додати 50 грам коров’яка процідивши трав’янисту частину. Внесення добрив в ґрунт, рослина реагує через три тижні, а підживлення по листю через три дні. Азот стимулює синтез ауксинів та накопичення вегетативної маси, додавання фосфору посилює цей процес. Підживлення калієм по листю пригнічує розвиток кореня, а у садженця поновлення корневої системи. Додаткове введення калію (в попередню суміш) в підживлення по листю з кінця липня початку серпня, дозволяє зменшити період росту рослини. Може підійти Planton та інші суміші для квітучих рослин(досить високий вміст фосфору та калію, наявнім мікроелементів), краще знизити концентрацію суміші, та зменшити проміжки часу.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
СообщениеДобавлено: Вс ноя 24, 2019 4:29 pm 
Не в сети
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Чт сен 02, 2010 4:54 pm
Сообщения: 507
Хурма. сорт Россиянка


Вложения:
Хурма Россиянка.jpg
Хурма Россиянка.jpg [ 140.71 КБ | Просмотров: 24651 ]
Вернуться к началу
 Профиль  
 
СообщениеДобавлено: Вт дек 31, 2019 10:41 am 
Не в сети
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Пт апр 10, 2009 11:59 am
Сообщения: 14
Скажіть, будь ласка, якщо посадити кісточку хурми, чи будуть плоди?


Вернуться к началу
 Профиль  
 
СообщениеДобавлено: Пн янв 15, 2024 4:17 pm 
Не в сети
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Чт сен 02, 2010 4:54 pm
Сообщения: 507
Super писал(а):
Скажіть, будь ласка, якщо посадити кісточку хурми, чи будуть плоди?


Плоди будуть через 7-8 років і дуже маленькі. Краще купити готовий саджанець хурми сортової, або щепити на сіянець культурним сортом.


Вернуться к началу
 Профиль  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 4 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 111


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
cron